Zahrádky Psáry

Projekt Mados Group

Současná okolní zástavba je řešena samostatně stojícími rodinnými domy v zeleni. Stejné řešení má nová lokalita „ Viladomy Zahrádky“. Jedná se o dvojdomy o ploše 2x 150m2 a samostatně stojící domy – vily. Důraz je kladený na celkový vzhled lokality, kde vznikne příjemné prostředí pro bydlení v zeleni. Použity budou klasické stavební materiály a tradiční vzhled výstavby – dvoupatrové domy se sedlová střecha a arkýřem s plochou střechou. Patro pod střechu je řešeno částečně jako podkrovní. V blízkosti zástavby je také dětské hřiště. I proto je bydlení vhodné pro mladé rodiny s dětmi.

Rozloha bytových ploch a pozemků

Jsou navrženy dva typy domů, dvojdomy a samostatné domy. Pro dvojdům je vyměření pozemku v rozsahu 600 až 650 metrů čtverečních. Samostatně stojící domy mají dvakrát rozlohu 1 100 metrů čtverečních a dvakrát mají rozlohu 2 000 metrů čtverečních. Obytná plocha pro každou jednotku v dvojdomu je 150 metrů čtverečních. U samostatně stojících domů je v rozsahu 150 až 250 metrů čtverečních

CHARAKTER VÝSTAVBY

Domy jsou navrženy jako dvoupodlažní bez podsklepení. V přízemí je navrženo parkování, vstupní prostory a hlavní obytný prostor s vazbou na terasu a zahradu. V patře se nacházejí obytné místnosti, hygienické zázemí a šatna.
Primární řešená hmota střecha je sedlová, část je navržena se zastřešením plochou střechou a to nad arkýřem přestupujícím nad vstup do domu. Je možné využít také část střechy nad podkrovím jak úložný prostor nebo jako galerii pro obytné pokoje.

NAVRŽENÉ MATERIÁLY

Dům bude řešený jako pasivní – obvodové zdivo z tvárnic v systému Izodomy, vnitřní nosné stěny z keramických tvarovek a nenosné jako sádrokartonové příčky. Povrchy jsou navrženy v klasických omítkách s důrazem na řešení prosklených ploch a drobných barevných akcentů do jednoduché a čisté hmoty a vzhledu.