Moje projekty

Fincentrum Finanční poradenství

V 18 letech (květen 2003) jsem objevil možnost dělat něco, co ostatním může být užitečné: porovnání všech produktů na trhu, vybrat jim to nejlepší. Nadchlo mě to, a dodnes mi to dává smysl.

Spojil jsem si to s několika motivy: mám rád když se lidé smějí a jsou šťastní. Už když jsem jako mladý poslouchal co je trápí. Často mluvili o nedostatku peněz, hádali se, ukončovali kamarádství a partnerství. Říkal jsem si: Dobře, pokud budu lidem pomáhat, aby měli peněz dlouhodobě více, budou naopak šťastnější, budou se pak více smát a já budu žít v lepším světě.

Posledním (třetím) pojítkem, proč jsem se nadchl pro tuto práci bylo, že jsem dostal za kvalitně odvedenou práci dostal odpovídající odměnu. Dodnes mi dává velký smysl spojení: pomoci lidem bohatnout, k tomu udělat své okolí šťastnější a navíc dostat dobrou finanční odměnu.

Mados Group

V roce 2016 jsem dostal možnost postavit realizační tým, který umí dávat dohromady bydlení snů. Tato technologie je poctivá, rychlá, dlouhodobě udržitelná a hojně využívaná v Norsku a Německu.

Přidal jsem si k tomu aktuální situaci na trhu bydlení, kdy se důstojné bydlení stává drahým artiklem na pořízení a normální rodina si jej již nemůže dovolit. Tato alarmující situace mě inspirovala k řešení tohoto problému.

Mezi hlavní kameny úrazu ve stavebnictví také vidím přílišnou byrokracii, která lidem zabraňuje si své bydlení upravit podle vlastních představ. Dlouhodobě také stoupají ceny nemovitostí. Na kraji Prahy je již normální kupovat m2 za 70 000 Kč a více. Stoupající cena je také způsobena nedostatkem bytů.

Říkal jsem si proto, že bych chtěl pomoci běžným lidem k tomu, aby získali své vysněné bydlení. Když jsem poslouchal jejich představy, byla mezi nimi často shoda. Všichni stáli o poctivě postavené, udržovatelné a cenově dostupné bydlení.
Všechny tyto požadavky splňuje naše technologie, pomocí které MADOS Group staví všechny své domy. První úspěšně dostavený dům nám potvrdil, že se vydáváme správným směrem.

Důvody, proč jsem chtěl vstoupit do nového odvětví, kterým je výstavba a development, jsou podobné těm z poradenství. Chtěl jsem prostě pomoci lidem, aby žili šťastněji, měli radost a já jsem za to měl dobrou finanční odměnu.

SQP Squashpoint

V roce 2014 jsem se chystal oslavit svůj jubilejní třicátý rok na světe. Byl jsem mimořádně úspěšný mladý žralok ve světě financí, a mým snem bylo si dopřát k narozeninám sen byl „dopřát si k narozeninám Porsche 911, o kterém jsem snil od svých 21 let.

Místo toho jsem si však koupil 50% podíl v sportovní organizaci SQP Squashpoint a nákup auta jsem odložil na později.

Moje vize vždycky byla, že jednou až se budu cítit hodně bohatý a budu si moci dovolit dělat dobro, protože už budu mít vyděláno, postavím sportoviště. Lidé tam budou moci na celodenní vstup třeba za dvacku. Bude tam správce, který se o hřiště bude starat, a bude vědět, že na účtě tohoto projektu má svojí výplatu složenou na 3 let dopředu, takže pokud bude dělat dobře svojí práci, má ji jistou. Chtěl jsem aby to bylo místo, kde se lidé smějí, potkávají se, najdou si tam u sportu kamaráda, nebo možná budoucí manželku.

Pak jsem jednou v roce 2013 zašel jako klient do SQP, a už od recepce jsem poznával, že už takové místo existuje. Usměvavé dámy středního věku na recepci, vstupy za levné peníze, spousta možností, a 17 let tradice. Rodinné prostředí, recepční znají jména svých zákazníku zpaměti. Jen finanční udržitelnost tohoto místa nebyla uspokojivá, byla zde také nutnost rekonstrukce. Vyhodnotil jsem tuto situaci jako příležitost pro investora. A to byla šance pro mě.

Proto jsem si v roce 2014 místo svého vysněného auta splnil svůj jiný sen a řekl jsem si, že až dám SQP za dva tři roky do kupy a bude generovat ten správný zisk, tak mi Porsche koupí z měsíčních zisků tento projekt. Přehodil jsem vlastně jen časově svoje sny.

Aktuálně se mi můj sen splnil a v únoru jsme si Porsche převzal. Byla to moje odměna za 3 roky dřiny, účetních změn, nastavování systému, a také za svou investici. 

Co mě ale těší ještě více je to, že jsme dokázali vytvořit stabilní místo, ve kterém zaměstnanci vědí pár let dopředu, že je na výplaty, kde hrnek čaje děláme do půllitrového šálku za srandovní peníz a lidé se u nás často smějí. Mají u nás sportoviště v dobré kondici, k dispozici spoustu sportů, mají možnost zde relaxovat, v bezpečném čistém prostředí.

Vilekula

Máte rádi pohádky?

Já jsem je jako malý zbožňoval, četl jsem mnoho knížek a jednou z nich byly i Děti z Bullerbynu. Bylo to o kolektivu dětí, které spolu chodili do školy a jejich rodiny bydleli v bytovém domě. Na tuto knížku mám mnoho pozitivních vzpomínek.

Když jsem si v roce 2012 koupil v Praze svůj první bytový dům, byla to pro mne pohádka. A říkal jsem si, že bych ho měl nějak nazvat. A jelikož stojí na adrese něco jako „Chaloupky na Praze 10“, napadl mě název Vilekula. Vila vilekula…děti z Bullerbynu.

Aspoň myslím, možná jsem i smotal několik věcí najednou. 

V každém případě se jedná o projekt, kterému jsem s pomocí své sestry vtisknul nezaměnitelnou podobu. Dole jsou 2 patra kanceláří, ve kterých se v rodinném prostředí poskytují finanční a realitní služby. Ve 3.patře roste mezonetový byt. Je odtud krásný výhled na staré Záběhlice, na HAMR, na hamerský rybník a snad na půlku Prahy od Pankráce po Spořilov. Pohled je plný stromů, zeleně. Usazení Vilekuly do stráně je ideální i z hlediska jakéhosi pocitu bezpečí před živelnými pohromami. Záplavy, ani hurikány s tímto domem zkrátka ani nehnou.

Fincentrum Reality

V roce 2013 jsem objevil geniální věc. Nebo spíše mi jí někdo na poněkolikáté vysvětlil. Co kdyby zákazník na jednom místě dostal propočet na svou hypotéku a zároveň dostal konzultaci s realitním makléřem, jak si splnit sen o svém bydlení?

Co kdyby finanční poradce mohl kromě papírových produktů investovat s klientem i do nemovitostí, a měl z toho odměnu?

Co kdyby mohl finanční poradce vyřešit svému stávajícímu zákazníkovi ještě i potřebu prodat starý malý byt, najít nový větší a zafinancovat mu rozdíl a to na jednom místě, v jedné kanceláři?

Co kdyby se dala vybudovat velká realitní síť během pár let tím, že se zkrátka „přilepí“ k síti poradenských kanceláří, které už vybudované jsou? 200 poradenských kanceláří, které již stojí, a k nim je potřeba přidat 200 realitních týmů, které doplní služby pro klienty.

To je aktuálně největší výzva, které čelím já a můj tým kolegů.

Mění se tím karty, mění se tím pravidla hry – poradenství bude v roce 2025 o tom, jak velkou přidanou hodnotu zákazník získá od vybraného poradce nebo realitního makléře a u nás to bude na jednom místě.

Ušetření času, papíry si předáme, okopírujeme v jedné kanceláři, klient bude mít snazší cestu k tomu, aby se přestěhoval do nového. Nebo aby prodal svůj byt či dům nejrychleji a za dobrou cenu – proč? Nabídneme totiž jeho staré bydlení někomu našich jiných zákazníků, kteří naopak poptávají jeho malý byt. Jako Fincentrum máme přes 200.000 zákazníků, a každý den máme desítky klientů, co chtějí koupit nebo prodat. Prostě je jen propojíme. Na jednom místě, v jednom systému, v jedné kanceláři.

Proč by měl kdokoliv chodit jinam? K poradci, který toto neposkytuje, do poradenské nebo realitní firmy, která takové služby nemá?

 Měníme tímto projektem budoucnost poradenského realitního trhu.