Moje projekty

Finanční poradenství

Moje vstupenka do byznysového světa: V 18 letech (květen 2003) jsem objevil možnost dělat něco, co může být ostatním užitečné – práce na poli financí, porovnání všech produktů na trhu, prostě vybrat to nejlepší.

To vše je spojeno s několika motivy. Co si budeme nalhávat, všechno jde lépe, když jsou lidé spokojeni. Vždy jsem chtěl ostatním pomáhat a tvořit lepší budoucnost, být spokojený a mít kolem sebe pozitivní společnost. No a tím se dostáváme, bohužel, k tvrdé realitě. Mnoho z nás není v pohodě z důvodu nedostatku finančních prostředků, zajistit sebe a svou rodinu. V těchto případech jsem našel uplatnění, a nejen přátelům jsem pomohl sestavit plán, jak z toho kola ven. Dlouhodobá práce s penězi, tuhle ubrat, tamhle přidat, tohle vyjmout a tím zvyšovat klientovo životní úroveň.

Dalším pojítkem, proč jsem se nadchl pro tuto práci bylo, že jsem dostal za kvalitně odvedenou práci odpovídající odměnu. Proto abych si splnil své sny, to bylo důležité, ale ne zásadní. Když jsem ale zjistil, že při práci, která mě baví a naplňuje mohu vydělat hezké peníze, nebylo o čem přemýšlet. Dodnes mi dává velký smysl spojení pomoci lidem bohatnout, a tím zvyšovat životní úroveň jejich i svou.

Mados Group

V roce 2016 jsem se dostal možná trochu náhodou k pozemkům, které vybízely ke vstupu investora a k developování. O pár měsíců později jsem již kupoval další lokalitu, a najednou jsem byl plně ponořen ve světě stavebnictví, pozemků, projektantů, katastrů a stavebních úřadů.

Na začátku byla vize jiná – a to stavět dostupné bydlení za dobré ceny a s dobrou kvalitou, ideálně v jedné lokalitě postavit deset či dvacet typových domů, ale ….i já jsem se po pár letech unavil 🙂

Mezi hlavní kameny úrazu ve stavebnictví vidím přílišnou byrokracii, která lidem zabraňuje si své bydlení upravit podle vlastních představ a nebo vytváří bariéru pro menší developery, kteří pak připravují několik let své projekty na nové domy či byty.

Když jsem vstupoval do odvětví stavebnictví, říkal jsem si, že je to opravdu hrozné, aby lidi platili v Praze až 70.000/m2 .. to byl rok 2016…. dnes po pár letech už moc dobře vím, proč developeři prodávají ještě dráž, a proč se ceny nemovitostí neustále zvyšují. Ale o tom již bylo napsáno spoustu článků a vyjadřuje se k tomu každý. Za sebe mohu říci snad je jediné : vyzkoušejte si projít celý proces přípravy nějaké lokality nebo přípravy stavebního povolení, a pochopíte, proč máte tolik nových šedivých vlasů na hlavě 🙂

Moje vize ve stavebnictví se nyní proměnila na činnost nákupu nějaké lokality pozemků, kde je podpora starosty a úřadů k přípravě této lokality na bydlení (k jejímu developování), je zde územní plán, který počítá s rozšířením dané obce nebo města tímto směrem. Můj úkol pak je projektové řízení realizačního týmu, který čítá právníka, projektanta, architektku, často nějaké partnera, a jako investor většinou zastřešuji celý projekt. Druhá část mé stavební činnosti spočívá v tom, že nakoupím nemovitost, sám si s mým realizačním týmem provedu rekonstrukci, a následně si ji nechám na pronájem. V některých případech prodám.

Více na webu www.bydlenidolniredice.cz kde je právě jeden z mých projektů. Aktuálně připravený na prodej někomu, kdo jej bude realizovat po stavební stránce. 24domů je rozsahem již střední projekt, velikostí něco kolem 150milionů Kč, a je vhodný pro stavební firmu, která má ideálně vlastní výrobu dřevostaveb nebo jiné technologie, kterou může do této lokality poblíž Golfu Kunětická Hora umístit…

SQP Squashpoint

Mojí vizí vždycky bylo, až si to budu moci finančně dovolit, vybudovat jednou vlastní podnik se sportovním vyžitím pro veřejnost. Sen se stal skutečností v roce 2014 a od té doby spoluřídím areál, kam denně přijde za sportem 300lidí.

Ale nepředbíhejme… V roce 2014 jsem se chystal oslavit svůj jubilejní, třicátý rok na světě a chtělo to něco speciálního, dobře, byla to trochu shoda okolností, ale zato skvělá investice. Začala jednání o možnosti vstoupit do sportovní organizace Squashpoint. A jak to dopadlo? Sen se stal skutečností v srpnu 2014, kdy jsme si plácli, a následně v roce 2015 jsem se stal společníkem s 50% podílem v této organizaci. Byl jsem nadšený, že si plním své vize, které jsem od mládí měl. Stal jsem se součástí sportovního komplexu kde pomáhám řídit skvělý tým od recepce po instruktory, a který má tradici již 21let, a mnoho lidí tímto komplexem za tu dobu prošlo buď v posilovně, na squashovém kurtu, na lekci zumby, a nebo v poslední době saunou či vířivkou.

Co mě ale těší ještě více, je to, že jsme dokázali vytvořit stabilní místo s přátelskou atmosférou, kde hrnek čaje děláme do půllitrového šálku za srandovní peníz a lidé se u nás prostě baví a přijdou na jiné myšlenky. Mají u nás sportoviště v dobré kondici, výběr z mnoha sportů, možnost relaxovat a to vše v bezpečném a čistém prostředí na adrese Praha Háje (Chodov).

4fin

Píše se rok 2020 a já jsem se stal součástí nového, ambiciózního projektu na poli finančního poradenství. Když se nad tím zamyslím, tak se mi začíná splňovat, co jsem si jako kluk přál. Být tím, kdo bude mít šanci udávat směr. 

Tato mladá společnost se slučuje s mojí vizí, s mým nadšením pro práci s klienty, prostě s cestou, kterou se vydává. Věřím, že společně dosáhneme velkých věcí.  Moje úloha ve společnosti je jiná, než jsem byl doposud zvyklý, ale naprosto splňuje vše, co od práce očekávám, dělám co mě baví a ještě tím pomáhám vytvořit lepší zítřky.

Co k tomu říct více? Snad jen – nová výzva přijata.  A těším se na to.

Reality

… respektive propojení reality & finance – to je moje hobby již od roku 2013, odkdy pomáhám budovat pobočky, kde na jednom místě dostává zákazník finanční poradenství a zároveň realitní servis. Pod jednou střechou. Dva týmy odborníků spolupracují na tom, aby klient dostal za jeden čas větší přidanou hodnotu. A o tom bude budoucnost – zákazníci dnes chtějí maximálně kvalitní službu, a co nejvíce efektu za svůj čas. A přesně to nabízíme : s poradcem proberete jak dosáhnout na nový větší byt pro vaši rodinu, a do schůzky se připojí realitní makléř, který s vámi začne procházet kroky jak správně nabídnout a postarat se o prodej vašeho starého bytu. Odcházíte domů a víte vše. Poradce i makléř si předají dokumenty, nic nemusíte nosit dvakrát, tak jako u ostatních poradenských firem. Máte finančního poradce, který s vámi ochotně řeší i to, že část vašeho majetku bude uložena v nemovitostech, a dokáže vám i s tímto radit – zda pronajmout či prodat. Od roku 2020 tuto činnost podporuji v rámci značky 4fin a je více než jasné, že v budoucnu nemají klienti důvod chodit k poradcům, kteří toto nenabízejí. K více než 200 pobočkách nyní potřebujeme napojit více než 200 realitních týmů, a to bude fuška. Výzva na příštích pár let.

Měníme tímto projektem budoucnost poradenského a realitního trhu.